Złoto inwestycyjne

Złoto inwestycyjne

Lokowanie środków pieniężnych w metalach szlachetnych cieszy się w ostatnim czasie niemałym powodzeniem. Inwestorzy kupując złote sztabki czy monety mogą zdywersyfikować swój portfel, a jednocześnie nie muszą obawiać się o ryzyko mając zarazem gwarancję pewnego zysku. Wszystko to sprawia, że złoto, srebro czy platyna postrzegane są jako jeden z najbardziej bezpiecznych środków lokowania kapitału, w przypadku którego stopa zwrotu jest znacznie wyższa niż podczas inwestycji w produkty oferowane przez banki. Warto przy tym wspomnieć, że złoto nie jest podatne na spekulacje giełdowe, niezależnie więc od zmian na rynkach finansowych, zakup sztabki złota zawsze będzie bezpieczną inwestycją.

Sztabki

_

Oferujemy sztabki z czystego złota z certyfikatami LBMA (London Bulion Market Association) – Valcambi, Argor-Heraeus, C.Hafner, Pamp, Perth Mint, Umicore, Rand Refinery, Royal Canadian Mint, Metalor, Heimerle + Meule, Heraeus, Degussa. Warianty wagowe w tabeli poniżej.

Na zamówienie również warianty wagowe niewymienione w tabeli poniżej.

WagaSkupSprzedaż
1g260 PLN339 PLN
2g521 PLN678 PLN
2,5g652 PLN847 PLN
5g1304 PLN1564 PLN
10g2608 PLN3129 PLN
20g5216 PLN5894 PLN
1 oz / 31.1g8111 PLN8923 PLN
50g13041 PLN14345 PLN
100g26083 PLN28691 PLN

Złote monety

Prowadzimy również skup oraz sprzedaż złotych monet różnych producentów , w każdej gramaturze. Poniżej lista przykładowych monet wraz z cenami. Jeżeli mają Państwo lub chcą zakupić monetę nie opisaną poniżej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

1 uncja

Wiedeńscy Filharmonicy

Proponujemy Państwu najlepiej sprzedającą się europejską, złotą monetę inwestycyjną (Austriaccy Filharmonicy). Wykonana z pełnego 24 – karatowego złota jest prawnym środkiem płatniczym jak i pierwszą monetą o nominale wyrażonym w euro.

Produkowana jest przez jedną z najlepszych i najstarszych mennic świata, Mennicę Austriacką, posiadającą ponad 800 letnią tradycję. Do obiegu została wprowadzona w 1989 r. Przed wprowadzeniem wspólnej dla krajów członkowskich Unii Europejskiej waluty Euro monetę emitowano w szylingach austriackich. Twórcą projektu Wiedeńskich Filharmoników był Thomas Pesendorfer.

SKUP8161 PLN
SPRZEDAŻ8973 PLN
1 uncja

Krugerrand

Proponujemy Państwu najpopularniejszą na świecie monetę bulionową południowoafrykańskiego Krugerranda.

Moneta zawierająca 1 uncję złota po raz pierwszy została wyemitowana w 1967 roku przez Mennicę Południowej Afryki. Od tego czasu do obiegu trafiło około 48 milionów uncji czystego kruszca zawartego w ponad 60 milionach monet. Południowoafrykański Krugerrand jest najbardziej popularną złotą monetą bulionową, utrzymującą się nieprzerwanie w aktywnym obrocie rynkowym do czasów współczesnych

SKUP8211 PLN
SPRZEDAŻ9023 PLN
1 uncja

Australijski Złoty Kangur

Proponujemy Państwu – charakteryzującą się wyjątkową trwałością monetę – Australijski Złoty Kangur.

Wydana po raz pierwszy w 1986 r. przez renomowaną mennicę Perth Mint, z czasem stała się najbardziej kultową spośród australijskich złotych monet bulionowych. Początkowo na rewersie monety znajdował się samorodek, czemu zawdzięczała ona swoją nazwę – nugget. Dopiero w 1989 r. zastąpiono go wizerunkiem kangura – rozpoznawalnego w świecie symbolu Australii. Awers natomiast prezentuje wizerunek królowej Elżbiety II. Przy każdej kolejnej emisji tej australijskiej monety bulionowej wygląd kangura jest trochę zmieniany.

SKUP8161 PLN
SPRZEDAŻ8973 PLN
1 uncja

Kanadyjski Złoty Liść Klonu

Proponujemy Państwu kanadyjską złotą monetę – Liść Klonu. Moneta ta jest prawnym środkiem płatniczym zawierającym wyłącznie czyste złoto najwyższej próby.

Kanadyjska Mennica Królewska wprowadziła Liścia Klonowego w 1979 r. Emisja w pierwszym roku wynosiła ponad 37 milionów egzemplarzy, czyniąc z Liścia Klonowego najpopularniejszą 24 – karatową złotą monetę. Od tego roku zostało wyemitowanych wiele edycji, jednak niezmiennie na awersie monety znajduje się wizerunek królowej Elżbiety II – formalnej głowy państwa. Rewers natomiast przedstawia liść będący narodowym symbolem Kanady.

SKUP8141 PLN
SPRZEDAŻ8953 PLN
1 uncja

Amerykański Złoty Bizon

Proponujemy Państwu złotą monetę bulionową American Gold Buffalo (Amerykański Złoty Bizon). Mimo że w obiegu funkcjonuje od 2006 roku , szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych monet Ameryki.

Jest to pierwsza 24 karatowa moneta wydawana przez mennicę w West Point, stanowiąca prawny środek płatniczy rządu Stanów Zjednoczonych. Na awersie autor projektu James Fraser Earle wykorzystał rysy twarzy trzech wodzów indiańskich z różnych plemion oraz umieścił datę emisji. Rewers przedstawia wizerunek bizona Black Diamond oraz znane motto – In God We Trust – umieszczane na wszystkich amerykańskich banknotach i monetach produkowanych po 1908 roku.

SKUP8311PLN
SPRZEDAŻ9123 PLN

Nasze Certyfikaty